Πραγματοποίηση ενδοσχολικής επιμόρφωσης σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Αθηνών 21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η ενδοσχολική επιμορφωτική δράση του 3ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου τη Δευτέρα  21/11/2022 με θέμα: «Η τεχνολογικά υποστηριζόμενη συνεργατική μάθηση στην εκπαιδευτική διαδικασία». Η επιμορφωτική δράση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το Εργαστήριο Παιδαγωγικής Έρευνας & Εφαρμογών, Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας & Παραγωγής Εκπαιδευτικού Υλικού του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας του ΕΚΠΑ με εισηγητές την κ. Ιωάννα Κομνηνού, Διευθύντρια του Εργαστηρίου-Καθηγήτρια Πανεπιστημίου Αθηνών και τον Δρ. Χρήστο Παπακώστα, από το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης του ΕΚΠΑ. Η επιμορφωτική δράση πραγματοποιήθηκε εξ αποστάσεως.