Επιμόρφωση από το CSIinstitute Διεθνές Ινστιτούτο Κυβερνοασφάλειας 17/01/2024

ΔΙΕΘΝΕΣ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΥΒΕΡΝΟΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
                                                                           ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2024

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Θεοδοσίου Μαρίνα

Στις 17 Ιανουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε η ενδοσχολική επιμόρφωση των εκπαιδευτικών της σχολικής μας μονάδας από την κ. Μούστου Όλγα, εισηγήτρια του CSIinstitute Διεθνές Ινστιτούτο για την  Κυβερνοασφάλεια με Ιδρυτή τον Αντιστράτηγο ΕΛ.ΑΣ. ε.α. κ. Εμμανουήλ Σφακιανάκη , Ειδικό Ερευνητή, Αναλυτή Ηλεκτρονικών Εγκλημάτων με τίτλο: «Οι Δέκα κανόνες του Διαδικτύου» θίγοντας πολύ σημαντικά θέματα για την πλοήγηση στο Διαδίκτυο.

Επίσης, μας γνωστοποίησε τις Δράσεις που τρέχουν δωρεάν από το Διεθνές Ινστιτούτο για γονείς και μαθητές , τις ονομαζόμενες «ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ»,  με τη λήξη των οποίων χορηγείται Βεβαίωση Παρακολούθησης,

Για όλα τα ανωτέρω έχει ακολουθήσει ενημέρωση των γονέων.