Σχ. Έτος 2023-2024

ΜΙΑ   ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ   ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ   ΕΜΠΕΙΡΙΑ   ΤΩΝ   ΜΑΘΗΤΩΝ  / ΤΡΙΩΝ  ΤΗΣ  Α’ ΤΑΞΗΣ
                                                                    ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2024

Υπεύθυνη  Εκπαιδευτικός: Θεοδοσίου  Μαρίνα

Οι  μικροί  μαθητές  και  οι  μικρές  μαθήτριες  της  Α’  τάξης ακολουθώντας το έθιμο, έβαψαν  πασχαλινά αυγά με μία παλιά παραδοσιακή  συνταγή  με  κλωστές και  εντυπωσιάστηκαν  οι  ίδιοι και  οι  ίδιες  και  εντυπωσίασαν  τους  πάντες  με  το υπέροχο  αποτέλεσμα.

Θερμές  ευχαριστίες  στους  χορηγούς  των  λαμπάδων, των κέρινων και φρέσκων αυγών.

ΚΑΛΩΣ  ΜΑΣ  ΗΡΘΕΣ  ΜΑΡΤΗ
ΚΑΛΩΣ  ΜΑΣ  ΗΡΘΕΣ  ΑΝΟΙΞΗ
             ΤΜΗΜΑ  Α1

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Θεοδοσίου Μαρίνα

Σήμερα τα Πρωτάκια μας , σύμφωνα με τη λαϊκή παράδοση, φόρεσαν στα χεράκια τους, σε βραχιόλι και δαχτυλίδι ,τον «ΜΑΡΤΗ»

και εύχονται σε όλους και όλες

«ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ»

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ  ΤΗΣ  ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ  ΗΜΕΡΑΣ  ΑΠΟΤΑΜΙΕΥΣΗΣ

Οι Υπεύθυνες Εκπαιδευτικοί: Θεοδοσίου Μαρίνα και Φούνκογλου Πετρούλα

Στις  31  Οκτωβρίου με την ευκαιρία του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Αποταμίευσης, οι μαθητές της Α’ τάξης υλοποίησαν εκπαιδευτικό πρόγραμμα και έμαθαν για την αξία της Αποταμίευσης και απέκτησαν αντίληψη της οικονομίας.

Με την ευγενική χορηγία τηςEUROBANK προσφέρθηκαν Κουμπαράδες στους μαθητές της Α’ τάξης, γεγονός που θα αποτελεί μία ευχάριστη σχολική ανάμνηση συνοδευόμενη από το μήνυμα της  Αποταμίευσης.